Co oznacza miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń i krążenie płucne wydolne?

Witam! Mam 22 lata. Dzisiaj odebrałam wyniki badania rtg klatki piersiowej. Bardzo proszę o pomoc specjalisty. Opis badania: Miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń. Krążenie płucne wydolne. Sylwetka serca w granicach normy. Jamy opłucnej bez obecności płynu. Niewielkie zmiany guzkowo - włokniste w szczytach obu płuc. Dodam że dwa lata temu miałam gruźlicę nie pradkujaca, czy wynika z tego badania że choroba znów powróciła?? Z góry bardzo dziękuję.

Opisywane zmiany w szczytach płuc mogą utrzymywać się po przechorowanej gruźlicy i nie nadają się do oceny, czy mamy do czynienia ze świeżym czy też przebytym zachorowaniem. Wskazana jest ocena przez lekarza/ośrodek, który prowadził w przeszłości Pani leczenie.