Co oznacza miękko wysycone zagęszczenie miąższowe?

PROSZĘ O INTERPRETACJE OPISU.MIĘKKO WYSYCONE ZAGĘSZCZENIE MIĄSZOWE O WYM 15X20 MM W LEWYM POLU , ŚRODKOWY . MĘŻCZYZNA 57 LAT.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Rozumiem, że chodzi o interpretację badania rtg klatki piersiowej. takie zagęszczenia mogą być spowodowane np. przebyciem zapalenia płuc. Oczywiście wynik należy interpretować w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego powinien Pan udać się w wyznaczonym terminie na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.