Pasmowate zagęszczenie z towarzyszącym miękkotkankowym zacienieniem
RTG klatki piersiowej-wyniki Witam.Bardzo proszę o komentarz do wyniku badania RTG-'W prawym środkowym polu płucnym widoczne jest pasmowate zagęszczenie z towarzyszącym miękkotkankowym zacienieniem o wielkości 17 x 12 mm'.Dodam,iż jest to zdjęcie 57 letniego pacjenta.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, z badaniem proszę zgłosić się do lekarza zlecającego wykonanie zdjęcia, interpretacja zależy od objawów klinicznych, pełnego wywiadu odnośnie przebytych chorób i dolegliwości. Zacienienie może wymagać dalszej weryfikacji (tomografia komputerowa, konsultacja pulmonologa), zwłaszcza pod kątem zmian infekcyjnych i nowotworowych.