Co oznacza nierówny kłykieć boczny w RTG kolana?

Co oznacza nierówny kłykieć boczny w rtg kolana?
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nierówny kłykieć boczny wykryty podczas RTG kolana może wskazywać na różne stany patologiczne lub urazy. Oznacza to, że powierzchnia stawowa kłykcia bocznego (boczna część kości udowej) nie jest równa lub symetryczna.

Jednym z możliwych wyjaśnień może być uraz stawu kolanowego, takie jak złamanie, skręcenie lub stłuczenie, które może powodować nierówności w strukturze stawowej. Inne przyczyny mogą obejmować np. zapalenie stawów, czy chorobę zwyrodnieniową.

Zalecamy konsultację z ortopedą, który zlecił badanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-zwyrodnieniowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.