Co oznacza nieznaczne pogrubienie rysunku oskrzelowego?
Dzień dobry, Odebrałam RTG klatki piersiowej 3,5 Letniej córki. Opis: nieznaczne pogrubienie rysunku oskrzelowego w polu dolnym prawym- może odpowiadać zmianom zapalnym. Cienie wnęk nieposzerzone. Katy przeponoeo-żebrowe ostre. Kopuły przepony o gładkich obrysach. Zdjęcie zostało wykonane w celu wykluczenia bezobjawowego zapalenia płuc, ponieważ córka od miesiąca ma katar i kaszel.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Tak opisywane zmiany mogą odpowiadać zmianom zapalnym, ale interpretacja wyniku zawsze zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego kontrola u lekarza prowadzącego w takim wypadku jest niezbędna.