Co oznacza niski poziom gonadotropin u mężczyzny?

5 lat temu stwierdzono u mnie bardzo niskie gonadotropiny. Leczylem się testosteronem ale z uwagi na słabe wyniki T(400) włączono mi Pregnyl 5000 2 x w tyg 1am. Dzięki niemu wrócił zarost, siła i lepsze efekty ćwiczeń na siłowni i testosteron na 600. Po 3 latach leczenia przerwalem leczenie aby zobaczyć czy gonadropiny będą się same wytwarzaly. Po roku T spadł do 500, przyszło osłabienie a LH wynosi 120% normy. Czy wrócić do Pregnylu czy jak zaleca lekarz brać Testo. Boję się zaniku jader.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy była stwierdzona przyczyna? Konieczna konsultacja lekarza endokrynologa