Co oznacza obecność krwiaka?

Witam, od kilku tygodni zmagam sie z krwiakiem,nie wiem jaki to jest rodzaj krwiaka(mieszkam poza granicami kraju, konsultanci ktorzy robia usg nie odpowiadaja na pytania pacjentow, jedyne zdanie jakie uslyszalam,to,ze nie moga nic zrobic,tak czasem sie zdarza). w 11 tc mialam dosc mocny krwotok brunatnej krwi ok 1 h,pozniej nie mialam juz zadnych plamien. W ciagu tego krowotoku mialam robiony scan i moj krwiak kilka mm sie zmniejszyl ,teraz ma 30x20x20mm ,mam rowniez zapis "no fluid in POD(pouch of douglas),czy to dobry znak? dodam ,ze teraz koncze 12 tc i nie mialam do tej pory zadnych plamien,dosc czesto miewam natomiast bole w dole brzucha. dziekuje za odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Zakładam, że krwiak jest zlokalizowany w jamie macicy. Faktycznie, niektóre kobiety mają tzw krwiak podkosmówkowy. Przyczyny powstawania takich krwiaków nie są znane. Nie zwiększają one ryzyka poronienia, lub zwiększają je w bardzo małym stopniu. Sugeruję oszczędzający tryb życia. Brak płynu w zatoce Douglasa jest stanem prawidłowym. Pozdrawiam!