Czy krwiak kosmówki się wchłonie?

witam , jestem w 11 tc. płod rozwija się prawdiłowo ale wytworzył się krwiak podkosmówkowy który ma 10 cm , jest dwa razy taki jak dziecko . mam silne bole podbrzusza bez krwawien , lekarz oprocz duphastonu ktory biorę od poczatku ciazy ze wzgledu na poronienie pierwszej ciazy przepisal mi cyclonamine 3 razy dziennie . ale mam watpliwosci po przeczytaniu ulotki czy nie zaszkodzi ona dziecku i czy jest to bezpieczny lek ktory pomoze we wchlanianiu sie w krwiaka ?. bardzo prosze o odpowiedz .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Duphaston i Cyclonamine to standardowe leki przepisywane, gdy zdiagnozowany zostanie krwiak – mają na celu podtrzymanie ciąży przez uzupełnienie ewentualnych niedoborów progesteronu (Duphaston) i przeciwdziałanie krwotokom (Cyclonamine).

Nie ma Pani powodu, by kwestionować decyzje ginekologa prowadzącego ciążę, ponieważ korzyści wynikające z zastosowania się do wyznaczonego przez lekarza leczenia są nieporównanie większe od hipotetycznych zagrożeń ze strony farmaceutyków. Być może uspokoi Panią odpowiedź naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-poronienia-przy-krwiaku-podkosmowkowy.

Proszę odpoczywać – zwłaszcza leżeć i unikać wysiłku fizycznego, a także seksu. W razie pojawienia się krwawienia lub dolegliwości bólowych należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.