Co oznacza obniżenie krążka międzykręgowego?

Co oznacza obniżenie krążka międzykręgowego C3/C4 z cechami tylnej wypukliny modelującej worek oponowy i ograniczającej przednią rezerwę płynową.Co mi grozi.Mam skierowanie do neurochirurga,ale oczekiwanie nawet prywatnie jest długie.

Obniżenie krążka nastepuje naturalnie z wiekiem w wyniku utraty jego sprezystosci. Wypuklina modelująca może powodować bóle i drętwienie kończyn . Neurochirurg zajmuje sie leczeniem operacyjnym tej choroby dopiero w zaawansowanym stopniu, gdy dochodzi do niedowladow silnych promieniujacych bólów przy braku poprawy po leczeniu farmakologicznym i rehabilitacji. Prosze pamietać ze nie leczymy obrazu rtg ani rezonansu tylko pacjenta z jego dolegliwościami, wiec nie ma powodu do zmartwienia.

opis badania NMR czy tez TK jakie Pani wykonała nie jest niepokojący , gdyz taki wynik można uznać za normę wiekową . Wazne jest to jakie równiez występuja do tego objawy, czy sa kompatybilne z wynikiem czy tez całkiem niezależne, prosze pamietac, że nie leczy się samego wyniku badania tylko pacjenta