Co oznaczają zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych z ich dehydratacją?

Witam, proszę o interpretację MR kręgosłupa: zmiany degeneracyjne krążków m-dzykręg. z ich dehydratacją i obniżeniem na p. C5-C6. Niewielkie centralne wypukliny C3-C4 i C4-C5 modelujące worek oponowy. Na p. C5-C6 znaczna centralna przepuklina krążka, powodująca ucisk worka oponowego, zniesiesienie przedniej rezerwy płynowej kanału i niewielki ucisk przedniej pow. rdzenia kręgowego. spłycenie lordozy szyjnej. Dziękuję

Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych oznaczają niekorzystną przebudowę w wyniku długotrwałego, niewłaściwego funkcjonowania. Powodem zmian najczęściej jest brak właściwej formy aktywności lub brak czasu niezbędnego dla regeneracji i odpoczynku. Z opisu wynika, że problem jest dosyć poważny, sugeruję współpracę z fizjoterapeutom. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki