Co oznacza odchylenie od normy w badaniach TSH?

Witam, Wczoraj odebrałam wyniki TSH wynoisło 42. Wiem tyle że oznacza to że mam niedoczynność tarczycy ale co oznacza takie odchylenie od normy? Czytam te wszystkie fora internetowe ale mało kto ma AŻ TAK WYSOKIE tsh. Czy to wiąże się z operacją tarczycy?? Lekarz przypisał mi euthyrox 50 powiedział ze jak nie poczuję sie lepiej to mam stopniowo zwiększać dawkę. Co ma oznaczać stopniowo po jakim czasie??

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję powtórzyć powyższe oznaczenie tsh oraz ft3 i ft4. stosować leczenie wg zaleceń lekarz lecz jak tylko będą wyniki udać się do lekarza zlecającego powyższe leczenie.