Badania TSH powyżej normy

Mąż robił sobie badanie TSH i wyszło trochę powyżej normy :4,35 przy normie do 4,3. Dostał od lekarki rodzinnej receptę na Euthyrox 25 i skierowanie na USG. Po dwóch miesiącach stosowania leku wynikł wyszedł jeszcze gorszy 4,45 .USG wyszło w porządku. Lekarka stwierdziła, że nie ma powodu aby skierować męża do endokrynologa bo to prosta niedoczynność tarczycy i zwiększyła dawkę leku do 50. Mam wątpliwości- czy rzeczywiście lekarz rodzinny może sam leczyć niedoczynność tarczycy ??

Witam! Lekarz rodzinny jak najbardziej ma prawo diagnozować i leczyć zaburzenia funkcji tarczycy. Aby dokładnie ocenić jej funkcję warto jednak wykonać również oznaczenia wolnych hormonów tarczycy - fT3 i fT4. Niedoczynność tarczycy powinna być wyrównywana powoli, dlatego jej leczenie zawsze zaczyna się od podania pacjentowi najniższej możliwej dawki leku, która jest stopniowo zwiększana w ciągu wielu miesięcy aż do normalizacji wyników badań.