Co oznacza opis badania biopsji i płatów?

co oznacza opis biopsji-płaty i grupy o normotypowych tyreocytów ,w tle obfity koloid,liczne makrofagi oraz elementy morfotyczne krwi.Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej tarczycy,kat.2 wg Bethesda (4 szkiełka)

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na zmianę łagodną, która nie wymaga inwazyjnego leczenia. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który ustali odpowiednie dla Pani postępowanie. Pozdrawiam!