Co oznacza opis badania histopatologicznego po kolonoskopii?

Witam Serdecznie; Odebrałem wynik badań histopatologicznych po kolonoskopii.Uprzejmie proszę o ich szerszą interpretację.Mężczyzna 44 lata OPIS MAKROSKOPOWY 1.Wstępnica 2.Esica 3.Bańka odbytnicza ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE 1.3 Zapalenie nieokreślone o małym nasileniu. 2.Gruczolak cewkowy,low grace. Pozdrawiam Serdecznie i uniżenie dziękuję za odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik dobry, zmiany niegroźne, z względu na obecność polipa wskazana będzie kontrolna kolonoskopia za około 5 lat, chyba że chirurg/ gastroenterolog zaleci inaczej.
Pozdrawiam