Co oznacza opis EKG 40-latki?

Witam mam nadcisnienie tętnicze oraz podwyższony choloesterol(w tej chwili leczone) przez które powiększone mam lewa komora serca do tego blok przedsionków komorowy 1 stopnia.Niedawno na ekg doszło ppobudzenie komorowe.Internista stwierdziła że nadkomorowe i kazała czekać na wizytę u kardiologa którą mam dopiero pod koniec stycznia.W ciągu dnia czuje kolatanie serca praktycznie non stop bez przerwy, najgorzej jest wieczorami. Czy to coś groźnego? Kiedyś zdarzało mi się kolatanie serca trwające Max tydzień.Teraz już się ciągnie prawie miesiąc.

Dzień dobry.Jak rozumiem ma Pani w ekg pobudzenia dodatkowe,który ktoś ocenił jako komorowe,a internistka jako nadkomorowe.Pewnie z ich powodu odczuwa Pani kołatanie serca.Takie arytmie zdarzają sie przy nadciśnieniu.Trzeba dokładnie ocenić Pani ekg,ewentualnie zaplanować dodatkowe badania i włączyć stosowne leczenie,nie powinno być dużego problemu-pewnie kardiolog to zrobi.