Co oznacza opuchlizna po zranieniu opuszka palca?

Mam pytanie W poniedziałek zostaly mi zdjete szwy z palca u reki po opcieciu opuszka rana jest cala twarda a pod nia miejscami skrzepy krwi Chirug powiedział ze wszystko jest dobrze dodam ze caly czas jest opuchlizna czy to normalne ze tak jest prosze o pomoc bo troche mnie to martwi

Jeżeli chirurg ocenił stan rany jako prawidłowy to nie widzę powodów do zmartwień. Proponuje przemywać ranę octaniseptem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.