Co oznacza opuchnięte śródstopie?

Dzień dobry, chciałem spytać, co oznacza, opuchnięte śródstopie? od tyg, zauważyłem,że w prawej stopie znacznie się powiększyło. Nie przypominam sobie bym w cokolwiek uderzył czy stłukł tą nogę. Po po prostu, śródstopie się wybrzuszyło i czuje nierówność podczas chodzenia, ale bólu w żaden sposób nie odczuwam. Różnica między lewym a prawym śródstopiem jest zauważalna wizualnie. Co to oznacza, czy powinienem udać się do lekarza?

Dzień dobry
Konieczna jest wizyta u ortopedy oraz wykonanie prześwietlenia RTG. Przyczyną może być złamanie zmęczeniowe, zapalenie tkanek miękkich i wiele innych.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog