Co oznacza pękanie skóry w obrębie pochwy?

Witam, co może oznaczać lekkie pękanie skóry na pochwie ?(zaznaczę że nie mam wydzieliny ani świądu w środku pochwy). Najpierw ranka pojawiła się przy wejściu pochwy oraz druga na ściance, na ok.2mm była czerwona i piekła, po kilkudniowym smarowaniu alantanem ładnie się zagoiły. Po 3 dniach podobna ranka pojawiła się powyżej łechtaczki, na wzgórku jednak nie była tak bardzo widoczna i nie powodowała dużego pieczenia. Po alantanie i clotrimazolum ładnie się goi. Grzybicę przechodziłam już kilka razy, wtedy objawem była wydzielina z pochwy, uporczywy świąd i pieczenie.

Lek. Michał Lenard

Powyższe objawy może powodować inny rodzaj grzybicy, niż poprzednie infekcje. Powinien Panią zbadać ginekolog, który zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Pozdrawiam!