Pękanie skóry w okolicach łechtaczki

Witam. Od jakiegoś czasu w okolicach wejścia do pochwy i koło łechtaczki zaczęła pękać mi skóra, najmniejsze otarcie powoduje rankę. Do tego pojawiło się swędzenie. Jestem w połowie czwartego opakowania Mercilonu (w celu regulacji krwawień). Mam 21 lat i nie współżyję. Czy jest coś, co mogę sama z tym zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane infekcją grzybiczą dróg rodnych. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Samodzielne leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.