Co oznacza pogrubienie ściany odźwiernika?

Dzien dobry.Mam pytanie,co moze oznaczac pogrubienie sciany odzwiernika mimo ,ze badania krwi i moczu sa prawidlowe,USG takze?Lekarz stwierdzil,ze wszystko jest w porzadku a mimo to bole pod lewym zebrem utrzymuja sie.Nie sa to wielkie bole,ale czasem uklucia,czasem bulgotanie.Z powazaniem Arek

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Pogrubienie ściany odźwiernika może mieć różne przyczyny: choroba wrzodowa, zmiany nowotworowe, choroba Crohna, nadmierna aktywność nerwów układu przywspółczulnego, jednak wykonane przez Pana badania nie wykazały nieprawidłowości. Jeżeli mimo uzyskanych prawidłowych wyników dolegliwości nadal utrzymują się, zalecam ponowną konsultację lekarską. Pozdrawiam.