Co oznacza powiększenie migdała u 31-latki?

Mam powiekszony migdal z jednej strony juz od dwoch lat (widać znaczna różnicę).Crp ob aso w normie.Usg szyi wykazuje liczne węzły chłonne,z czego po prawej stronie o odczynie obrzekowo - zaplanym.Jestem zmeczona, czasem migdal mnie pobolewa.Badanie krwi wykazuje ze wysoki wynik toksoplazmozy (obecnie wynik w normie ).Toksoplazmozy nie leczylam (nie wiedzialam ze mam).Czy powiekszony migdal powinien byc usuniety?Co może być przyczyną asymetri?

Z reguły migdałki podniebienne nie są symetryczne względem ich wielkości.To jest cecha osobnicza,wrodzona. Ale ze względu na niepokojące powiększenie węzłów chłonnych po tej stronie szyi należy zrobić BAC tych węzłów. wynik tego badania da nam wskazówki jak postępować dalej z Pani migdałkami.Proszę o kontakt po uzyskaniu wyniku BAC tych węzłów.