Co może oznaczać bolący migdał z prawej strony?

Witam. Od 3 tyg. borykam się z bolącym migdałem z prawe strony , pobolewa mnie ucho z te samej strony ,jest zatkane .Boli mnie tez szyja jakby żyły,przy skręcaniu głowy ból czuje az z tyłu głowy mnie więcej w połowie głowy .Z lewej strony na migdale jest jakby biały ropień a na bolącym migdale prawym jest ich kilka maleńkich .Od lekarza rodzinnego dostałam antybiotyk Azycynę .Cały antybiotyk przyjęłam i nic nie ustąpiło . Czy to jest coś poważnego ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, przede wszystkim należy poinformować lekarza prowadzącego, że zaordynowana przez niego kuracja antybiotykiem nie przyniosła spodziewanych efektów. To do lekarza bowiem należy decyzja, jakie leczenie należy wdrożyć teraz. Dolegliwości, które Pani odczuwa mają ścisły związek z bolącym migdałemból szyi najprawdopodobniej jest efektem powiększenia węzłów chłonnych. Przyczyn białych nalotów może być wiele, ale to jest w stanie ocenić tylko lekarz, najlepiej laryngolog. Ponieważ wielu internautów borykało się z podobnym problemem, sugeruję zapoznanie się z odpowiedziami naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-gardla-i-powiekszony-migdal oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszone-wezly-chlonne-i-prawy-bolesny-migdal. Pozostając w temacie bolesnych migdałków – częstym schorzeniem jest ich zapalenie o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Towarzyszą mu wysoka gorączka, ból gardła i powiększenie węzłów chłonnych. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.