Co oznacza powiększenie źrenicy podczas stosowania leków psychiatrycznych?

Dzień dobry, od dwóch tygodni biorę na nerwicę lękową z nerwicą natręctw aciprex (escitalopram). Przez pierwsze 6 dni 1/4 tabletki, przez kolejne już pół. Zauważyłam lekkie powiększenie prawej źrenicy, jest większa od lewej. Czy po tych lekach tak może być? Źrenica reaguje na światło. Jestem przewrażliwiona na tym punkcie, gdyż właśnie w prawym oku mam początkowy ubytek jaskrowy (jestem pod opieką centrum jaskrowego). ciśnienie w oczach ok. Jaskra młodzieńcza, otwarty kąt. Czy przejmować się tą powiększoną źrenicą?

Witam, przede wszystkim radziłbym zasięgnąć konsultacji psychoterapeutycznej, bo moim zdaniem nerwice powinno leczyć się psychoterapeutycznie a nie farmakologicznie Artykuły i linki na ten temat znajdują się w moim opisie.
Wszystkie leki antydepresyjne i antylękowe a szczególnie te silne i wybiórcze inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)
Mają niezwykle bogatą paletę nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Escitalopram może - co prawda niezbyt często wywoływać : zmniejszenie masy ciała, tachykardia, omdlenia, zaburzenia smaku, zaburzenia snu, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia.
Pozdrawiam