Co oznacza powiększona śledziona widoczna w badaniach?

Witam. Mam 28 lat. Ostatnio na usg wyszło mi ze mam powiększona sledzione (14,83cm) nic nie boli morfologia i ob robione w czerwcu i wszystko w normie. Dodam ze mam 185 cm i waga 85 kg. Diagnozować to dalej czy nie ma takiej potrzeby.

To bardzo małe powiększenie śledziony i w korelacji z Pana wzrostem i wagą ciała nieistotne klinicznie, odpowiednie do rozmiaru. Jeśli poziomy płytek krwi w badaniu morfologii krwi są w normie nie ma powodu do niepokoju i dalszej diagnostyki.