Co oznacza powiększony węzeł chłonny u 21-latki?

kobieta 21 lat, ok 2 tygodnie temu znalazłam sobie powiększonego węzła chłonnego po prawej stronie szyi, jednocześnie po tej stronie od niedawna czułam lekki ból zęba, po tygodniu poszłam do lekarza który zrobił mi USG szyi wyszło że są to dwa węzły odczynowe o zachowanej budowie.Przepisał mi dalacin i zalecił szybką wizytę u stomatologa, poszłam ząb został niby wyleczony.Wybrałam całe opakowanie antybiotyku jednak nadal po tygodniu czuje lekki ból tego zęba i wyczuwam nadal ten węzeł co robić?

Witam, z opisu wynika ,że stan zapalny nadal sie utrzymuje tak więc sugeruje ponowna kontrole u stomatologa.Może byc nietrafione leczenie zęba lub wszystko jest w porzadku a jedynie potrzeba więcej czasu aby cały stan zapalny ustąpił.