Co oznacza poziom anty-Toxo w drugim trymestrze ciąży?

Witam, jestem w drugim trymestrze ciąży. Nie przechodzilam toksoplazmozy i dotąd moje wyniki igm wynosily 1.2 czy 2 przy normie poniżej 9 wynik ujemny. Natomiast ostatnie wyniki poziom igm wzrosl do 7.8, wynik nadal ujemny ale martwi mnie dlaczego az tak wzrósł poziom igm? Czy cos sie dzieje?

Lek. Michał Lenard

Wynik jest ujemny, póki co nie ma Pani powodu do niepokoju. Pozdrawiam!