Co oznacza prawie czarny śluz w pochwie?

Witam, mam 23 lata i regularnie miesiączkuję. Wczoraj zauważyłam ciemne plamy na bieliźnie, z pochwy wydobywa się ciemno czerwona wydzielina, nie ma ona żadnego wyraźnego zapachu ;/ Okres mam dostać dopiero za ok. 10 dni, więc to chyba nie jest nic związanego z miesiączką. Dodam, że z chłopakiem współżyjemy dość rzadko, jednak często uprawiamy peeting. Czy ta wydzielina to może być spowodowana otarciami wewnątrz pochwy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować plamienie z powodu nadżerki, krwawienie czynnościowe spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub zmiany organiczne w obrębie dróg rodnych.
Nie można wykluczyć urazu spowodowanego podrażnieniami podczas peetingu.
Konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie USG dopochwowe.

Należy skonsultować problem z ginekologiem.