Co oznacza przedwczesna miesiączka po stosunku?

12/13 listopada kochałam się z moim narzeczonym. 14 zaś dostałam miesiączkę, którą powinnam dostać ok. 21-13 listopada. Czy to wcześniejsze krwawienie może być spowodowane? Stosunkiem? Kochaliśmy się z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi. Bardzo mnie to niepokoi, ponieważ nigdy wcześniej tak nie miałam. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie, które Pani nazywa miesiączką, w rzeczywistości wcale nie musi nią być. Warto poczekać do daty spodziewanej miesiączki i zobaczyć czy i w tym terminie nie będzie krwawienia.

Możliwe jest bowiem, że problemem nie jest skrócony cykl, tylko inne zaburzenia, takie jak nadżerka, uraz mechaniczny czy zaburzenia hormonalne.

Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia, proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem, w celu diagnostyki krwawień międzymiesiączkowych.

Pozdrawiam.