Co oznacza przekrwiony przełyk i białym nalotem?

witam bylem dzisiaj na gastroskopii a to opis przelyk nieco przekrwiony z wyrazna siatka naczyn pokryty grudkami bialegp nalotu w czesci gornej a w dolnej pasmami nalotu podbarwionego zolcia.Wpust slabo kuczliwy.Reflux zaladkowo przelykowy.Blona sluzowa zoladka przekrwiona.Sciany inkrustowanezolcia.Jeziorko śluzowe podbarwione zolcia.Odzwiernik niedomykalny w ruchu perystaltycznym.zarzucanie tresci dwunastniczej do zoladka.widoczna dalsza czesc dwunastnicy bez zmian Dgn reflux zoladkowo przelykowy, refluxowe zapalenie przelyku,reflux dwunastniczo zoladkowy zolciowe zapalenie blony sluzowej zoladka Jest sie czym martwic czy mozna po porstu zbagatelizowac

Nie wolno takie stanu zbagatelizować, gdyż zmiany związane z następstwem refluksu są dość duże i zwłaszcza nasilone w przełyku. W taki wypadku trzeba włączyć odpowiednie leczenie, dietę oraz utrzymać odpowiedni tryb życia profilaktyki refluksu pokarmowego. Najlepiej w tej sprawie dość pilnie skonsultować się z gastroenterologiem.