Co oznacza przewlekły stan zapalny żołądka i stan zapalny jelita?

witam, mam przewlekły stan zapalny żołądka i stan zapalny jelita. Stan zapalny jest w zstępnicy, w wstępnicy i esicy są krwinkotoki podnadnabłonkowe. Dostałam sulfosalazyne, biegunki ustaly ale został ból brzucha oraz bardzo silne parcie na stolec które urztrzumuje sie ciagle z momentami bardzo silnego parcia. Według opisu jest zatarcie rysunku naczyniowego i wybroczyny. w błonie sluzowej tworza sie drobne polipy. Chciałam zapytać, czy jest to początek wrzodziejacego zapalenia jelita? czy jest to zwykły stan zapalny który można wyleczyć? jesli tak czy on może powrócić? czy w takiej sytuacji wskazane jest dalsze leczenie? co z uczuciem parcia na stolec? czy tak już bedzie? co mam robić? prosze o pomoc

Lek. Michał Lenard

Może być to faktycznie wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ale nie udzielę Pani 100% pewnej odpowiedzi przez internet. Jak najbardziej wskazane jest dalsze leczenie, jeżeli objawy się utrzymują, to być może konieczna będzie jego modyfikacja. Powinna Pani pozostawać pod opieką gastrologa. Pozdrawiam!