Czy ma to związek ze stanem zapalnym jelita?

witam, stwierdzono u mnie stan zapalny małego stopnia w jelicie grubym. Jestem po leczeniu sulfosalazyną, biegunki zmieniły się w luźne stolce ale cały czas występuje bol w podbrzuszu i Ciągłe bardzo silne uczucie parcia na stolec bez wypróżnienia. Czy ma to związek ze stanem zapalnym jelita? co powinienem zrobić?

Lek. Michał Lenard

Tak, objawy prawdopodobnie są związane ze stanem zapalnym. Konieczna będzie kontynuacja leczenia zlecona przez Pańskiego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!