Wyniki badania histopatologicznego wycinka z esicy

Dzien dobry prosze o interpretacje wyniku histopatologicznego oraz ewentulna informacje do jakiego specjalisty zglosic sie z tym wynikiem (wycinek z esicy):Fragment blony sluzowej jelita grubego z niewielkim powierzchownym niespecyficznym naciekiem zapalnym z obrzekiem i cechami melanozy w blaszce wlasciwej. Wycinek z odbytnicy:Fragment blony sluzowej jelita grubego z niewielkim rozproszonym niespecyficznym naciekiem zapalnym z obrzekiem i wybroczynami oraz melanoza w blaszce wlasciwej

Melanoza to nagromadzenie w błonie śluzowej jelita grubego ciemnego barwnika, zwykle spowodowane przewlekłym przyjmowaniem ziołowych leków przeczyszczających. Stan ten nie wymaga leczenia.