Co oznacza pulsowanie i szybkie bicie serca podczas nocy?

Witam. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że gdy w ciągu nocy się budzę, czuję coś dziwnego w ciele. Mam na myśli pulsowanie i szybkie bicie serca. Nie wiem jak inaczej to określić. To jest uczucie jakiego wariowania w ciele.Trwa dość krótko, po chwili od obudzenia przestaje "pulsować" Co to może być? Czy to może być coś poważnego? Dodam, że ostatnio mam bardzo dużo stresu, słabo sypiam. Często się budzę w nocy. Są może jakieś pomysły co może mi być? Pozdrawiam

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy są bardzo często wynikiem stresu i pojawiają się jako objawy somatyczne stanów lękowych. Proszę zadbać o odpowiednią ilość czasu przeznaczona na odpoczynek i relaks. Jeżeli stres jest przejściową sytuacją, możliwe jest ustąpienie sytuacji, gdy stresory przestaną oddziaływać na Panią. Jednak, jeżeli sytuacja jest na tyle trudna, by szukać pomocy i wsparcia u specjalisty, zachęcam Panią do skonsultowania się z psychologiem celem wzmocnienia strategii radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/