Co oznacza ropień piersi i powiększone węzły chłonne?

Od prawie miesiąca mam powiększone węzły chłonne w obu piersiach (przy dotyku bolesne). W lewej piersi zauważyłam dwa razy niewielki wyciek krwi z sutka i kilka razy białego, gęstego "płynu". Na dodatek w lewej piersi, obok sutka już dwa razy w ciągu miesiąca zrobił mi się ropień ( ogólnie miewam ropnie przy uszach i na pośladku, które były czyszczone chirurgicznie). Prawdopodobnie w lewej piersi wyczuwam mały guzek, jednak nie jestem pewna bo jest to między powiększon ymi węłami.Badanie USG piersi mam dopiero w połowie stycznia. Badania krwi w normie. Czy śpieszyć się z badaniem USG i iść prywatnie ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Badanie USG będzie rozstrzygające, w tak młodym wieku raczej będzie to zmiana łagodna, także może pani czekac na badanie.