Co oznacza silny ból brzucha po przebudzeniu?

Dziś po przebudzeniu i próbie wstania z łóżka nagle i bardzo mocno zaczął mnie boleć brzuch na dole po prawej stronie . Leżąc przez 10 min ból ustał. Po wstaniu napiłem się napoju gazowanego i dostałem nagłego , bardzo silnego bólu brzucha , nie był do określenia , trwało to 3/4 min. przy czym towarzyszyły zawroty głowy i mdłości. Jest to coś poważnego ?

Witam!
Nie zawadzi przebadać się u lekarza pierwszego kontaktu. Podstawowe badania laboratoryjne, z poziomami cukru, TSH, elektrolitów, hormonów, kwasu moczowego. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Najbardziej Pański opis pasuje do zaburzeń nerwicowych, ale nie należy zapominać o chorobach somatycznych.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.