Co oznacza silny kaszel i gorączka?

Witam mam 19 lat od dzis rana meczy mnie suchy, drazliwy kaszel oraz ogolne poczucie wiotkosci I oslabienie. Zmierzylam tego samego dnia temperature wieczorem I wynosi ona 38.5. Co to moze byc?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy są charakterystyczne dla infekcji wirusowej. W takim wypadku najlepiej jest pozostać kilka dni w domu, pić duże ilości płynów oraz stosować leki objawowe. Warto też zgłosić się do lekarza, bo będzie mógł ocenić Pani stan kliniczny i wykluczyć jakieś niebezpieczne schorzenia.