Co oznacza świąd całego ciała u 35-latka?

Witam, 35l. od 3 dni swedzi mnie praktycznie cale cialo . Dostaje jakby atakow, tzn na plecach lub innych partiach robia sie czerwone plamy i bardzo swedzi. W tym glowa tez. Po czym znika i pojawia sie w innym miejscu.Lub zanika na Jakis czas.Tez mam objawy jakby przeziebienia glownie katar z nosa sie czasami leje lub tez znika na Jakis czas by wrocic. Nogi nie sa dotkniete. Bola mnie plecy i bralem przeciwbolowe , ktorych wiecej juz nie biore odkad mam te problemy. Czy to jakas nie tolerancja na ibuprofen czy jakies inne powiklania.

Proszę iść do lekarza rodzinnego, niezbędne wykluczenie świądu pochodzenia wątrobowego, cech cholestazy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.