Co oznacza świeża krew przy oddawaniu kału?

Dzień dobry. Od kilku lat mam problemy z odbytem. Na ogól nie odczuwam bólu ale podczas załatwiania się pojawia się swierza krew. Mam 26 lat. Trwa to może 3 lata nie byłem z tym u lekarza bo nie mam ubezpieczenia nfz a prywatnie mnie nie stać. Czy coś mi grozi? Jeżeli nie będę tego leczył. Stosuje tylko żel do mycia prokto chemolan ale to nic nie daje. Boje się że to może być rak jelita :-( Białystok.

Witam , bez zbadania nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego! Podane przez Pana objawy mogą świadczyć o obecności guzków krwawniczych zwanych potocznie żylakami odbytu! -ale mogę się mylić! Moim zdaniem konieczna jest konsultacja u specjalisty proktologa (warto!) , postawienie diagnozy, podjęcie leczenia lub skierowanie do innego specjalisty!!! z.żurawski