Co oznacza ta zwiększona ilość płynu w jamie stawowej?

Kobieta, lat 54, wynik tomografu kolano lewe, cz.1.Badanie wykonano w obrazach t1, t2, PDfatsat otaz T2 STIR w 3 płaszczyznach. PLICAmedialis. Zwiekszona ilosc płynu w jamie stawowej. chrzastka rzepki 4,2mm. w jej obrębie po stronie bocznej i centralnie widoczne wąskie pasma hiperintensywne o przebiegu podłużnoskosnym oraz drobne ubytki na powierzni. trzon i róg przedni MM częściowo wypchniete ze stawu, krotkie poprzeczne ogniska podwyzszonego sygnału w rogach obu łękotek-zmiany przecięzeniow

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był jakiś uraz? Sadze ze warto jest wykonanie usg stawu kolanowego