Co oznacza ta żyła wrotna poszerzona?
USG. pęcherz moczowy słabo wypełniony, ocena ściany niepewna. Gruczoł krokowy słabo widoczny, wydaje się powiększony, w płaszczyźnie poprzecznej 42x42mm. Wątroba powiększona wystaje spod łuku żebrowego około 5cm, w czaości niejednorodna, o podwyższonej echogeniczności - prawdopodobnie przebudowa marska, ocena pod kątem zmian ogniskowych niepewna.Żyła wrotna poszerzona do 15mm,zachowany dowątrobowy przepływ. Pęcherz ocena ściany niepewna.M 74lat, hepatolog 25.09.2017, a co robić- urolog??

MĘŻCZYZNA, 74 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
A jakie objawy?opis całościowo można wskazywać na marskosc wątroby co do urologa konieczna jest wizyta także u tego specjalisty