Co oznacza taka zmiana pod pachą?

Witam Pod pachą pojawiło mi się zgrubienie przypominające guza, bolesne, lekko zaczerwienione. Czy jest możliwość, że jest to zmiana związana z nowotworem ? Do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli zmiana jest pod skórą, to najprawdopodobniej doszło do powiększenia węzła chłonnego. Taki stan często oznacza, że w organizmie trwa stan zapalny i należy udać się do lekarza.

Taka dolegliwość może się pojawić przy zwykłej infekcji, ale może też zwiastować poważniejsze problemy, dlatego warto przeprowadzić diagnostykę. Proponuję, aby na początku udał się Pan do internisty, który zleci wykonanie odpowiednich badań i w razie potrzeby pokieruje Pana dalej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.