Co oznacza taki guzek nad pachą?

co to jest? około 5 cm nad pachą, w kształcie jak guzik, samo z siebie nie boli, jak dotknę to trochę boli

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z samego opisu trudno wywnioskować, czym może być owa zmiana. Jeżeli guzek znajduje się po wewnętrznej stronie pachy i jest podskórny, to może to być powiększony węzeł chłonny. Taki stan może świadczyć między innymi o infekcji bakteryjnej lub wirusowej, która zaatakowała Pana organizm.

Jeżeli zmiana jest naskórna i można ją nazwać mianem krosty, to w przypadku wątpliwości zalecamy udanie się do dermatologa. Musi Pan też określić, czy zmiana ma jakiś kolor i czy wywołuje dolegliwości bólowe.

Zachęcamy do poczytania naszych materiałów o zmianach skórnych, link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.