Co oznacza taka zmiana w obrębie dziąsła?

Dzień dobry, Jakiś czas temu odkryłem na zębie dziwne „pięterko”, trochę jakby cofnęło mi się dziąsło i odsłoniła węższa część zęba, albo jakby wydrążył mi się kawałek zęba równolegle do górnego dziąsła. Zbieram się z tym do dentysty, natomiast chciałbym wiedzieć mniej więcej co to jest i czy da się to normalnie leczyć. Nie odczuwam żadnego bólu ani dyskomfortu z tym związanego, natomiast dbam o higienę i nie chciałbym jakkolwiek zaryzykować sobie zdrowia tego zęba. Dziękuję!
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu

Prawdopodobnie chodzi o ubytek przyszyjkowy lub recesję dziąsła, trzeba ocenić w powiększeniu i zdecydować czy wystarczy wypełnienie kompozytowe czy potrzebne chirurgiczne pokrycie recesji dziąsła.