Co oznacza taki opis TK głowy u 53-latka?
Witam.Prosze o pomocy tłumaczenia badania TK głowy. W istocie białej obu półkul mózgowych widoczne dyskretne zmiany hipodensyjne, najprawdopodobniej o charakterze naczyniopochodnym.

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Witam! Ze zmianami naczyniopochodnymi w istocie białej w zasadzie nic się nie zrobi, one powstały i nić się dalej nie dzieje, tego praktycznie się nie leczy. Można stosować leczenie profilaktyczne polegające na obniżeniu lepkości krwi, np. Polocard. Powodzenia W. Łuczkowski.