Co oznacza taki wynik badania mózgowia?

Cylindryczny tętniak dystalnego odcinka LICA szer. ok 6mm dl. ok 11mm. Blaszki miazdzycowe w ścianach t.kregowej lewej t. podstawnej tt. szyjnych wewn. Noe powodujące ich istotnego zwężenie. W istocie białej półkul mozgu widoczne plamiste ogniska hipodensyjne o charakterze zmian naczyniopochodnych. Układ komorowy nieposzerzony nieprzemieszczony. Poszerzenie przestrzeni podpajeczynowkowej w zakresie bruzd bocznych. Kości czaszki o prawidłowej budowie.

Witam! Jeżeli chodzi o stwierdzonego tętniaka to powinien się wypowiedzieć lekarz neurochirurg i doradzić jaką podjąć decyzję. Blaszki miażdżycowe nie powodują istotnego zwężenia. Ognisk hipodensyjnych naczyniopochodnych przyczynowo się nie leczy - dajemy w razie potrzeby leczenie objawowe. Poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej i bruzd bocznych przemawia za pewnego rodzaju zanikiem. Z upływem lat dochodzi do większego lub mniejszego zaniku tkanki mózgowej, co skutkuje poszerzeniem przestrzeni podpajęczynówkowej i bruzd. Pozdrawiam W. Łuczkowski.