Co oznacza taki silny ból brzucha?

Co jakiś czas…. Pojawia się u mnie straszny ból brzucha… mam dziwny posmak i chce mi się wymiotować (mam stwierdzona nerwice lękowa -hipochondrie) ból ten NIE pojawia się gdy się stresuje a gdy zjem coś słodkiego, bol jest momentami nie do zniesienia czy to może byc cos powaznego czy jednak moze to byc nerwica zoladka czy jelit? Mialem robiona gastroskopie kilka mies temu ktora nic nie wykazała. Posmak też wystepuje u mnie cały czas jest on co jakiś czas inny raz jakby orzechowy a raz cos slodkiego a kolejny raz znowu cos innego…. taki dziwny i ciezko mi go okreslic dokladnie jaki on jest… przez co to wssystko moze byc?

Witam Pana,

Jeżeli lekarz stwierdził zaburzenia lękowe i hipochondrię,

to one mogą powodować dolegliwości, które Pan opisuje.

Opisane przez Pana objawy, zwłaszcza lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym

wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana

problemu, dotrzeć do przyczyny Pana dolegliwości i stanów lękowych

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną i spokój.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/