Czy to może być objawem chorych płuc?

Witam mam 28lat od jakiegos czasu prawie 3 lat mam nietypowe objawy ze strony serca na poczatku byl to stale powiekszony puls dodam ze od zawsze bylem strasznie nerwowy robilem echo serca holter i niby wszystko dobrze podejrzewano u mnie nerwice teraz puls mam troszke lepszy juz nie jest taki duzy aczkolwiek moje serce po wysilku lub przy stresie a jestem prawie zawsze zestresowany bije glosno tak ze osoby siedzace obok moga je uslyszec strasznie mnie to przeraza i nie wiem co z tym robic dodam ze mam strasznie bardzo malo ruchu od jakis 7lat praktycznie zero ruchu teraz pomalu zaczynam sie ruszac moje pytanie brzmi czy to jest niebezpieczne i czy to moze byc objawem chorych pluc
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń somatycznych,

a lekarze ,,podejrzewają" u Pana nerwicę, to zapewne tak jest.

Opisane przez Pana objawy, zwłaszcza kołatanie serca, lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom lękowym.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić,

a to prowadzi do nasilania objawów.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do przyczyny

Pana stresu, kołatania serca i stanów lękowych i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną,

spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/