Co robić z tym silnym lękiem przed chorobą?
Kilka miesięcy temu doświadczyłem jakby potężnego zatrucia pokarmowego, zaczęło się od dyskomfortu w okolicy wątroby, tak jakby sie powiekszyła i uciskała sąsiadujące organy. Po tym mrowienie na głowie, nudności, mocne czucie serca w całym ciele oraz jego przyspieszenie, mocne bóle brzucha oraz chęć do wymiotowania. Przez następny miesiąc byłem jak wyjęty z trumny, brak chęci do czegokolwiek, brak apetytu i boleści z części brzucha. Od tamtego czasu czuje dosyć serce oraz mam widoczny puls na brzuchu oraz czasami klócia w klatce piersiowej. Byłem na usg brzucha ale wyszła tylko stłuszczona wątroba, morfologia dobra, tsh też. Kardiolog, dwa razy ekg, w porządku lecz tachykardia. Dostałem propranolol, po nim mniej czuje serce ale puls na brzuchu dalej widoczny. Po tej sytuacji doświadczam czegoś w stylu ataku lękowych. Nie ma dnia bez spokoju, ciągle czuje ze cos mi jest i jestem na cos chory, w dzień jest w miare okej, ale wieczorem od razy zaczynaja mi sie złe myśli, wystarczy ze cos mnie zakluje chwile cześciej i już mysli w glowie, że cos sie stanie. Nie wiem co mi jest, prosze o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT około miesiąca temu
Dobry wieczór.
Opisane objawy wymagają konsultacji psychiatry i psychologa klinicznego w celu wykluczenia lub potwierdzenia zaburzeń lękowych lub depresji.
Proszę o kontakt zielnik0911@gmail.com. w celu odpowiedniej receptury z fitoterapii do czasu wizyty u psychiatry i psychologa.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta
Dietetyk
Witam Pana,
wskazana jest konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, wskazana jest psychoterapia, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś
Witam,
wskazane byłoby skonsultować Pana objawy z psychoterapeutą i/lub lekarzem psychiatrą w celu potwierdzenia lub wykluczenia występowania m.in. zaburzeń lękowych.
Pozdrawiam,
Sylwia Michalak
Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,
na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych symptomów potwierdzających
stan chorobowy oraz ciągły lęk o własne zdrowie wskazują na zaburzenia lękowe,
na hipochondrię.
Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.
Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim poziomie lęku
o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem interpretowaniu
nawet najmniejszych przypadłości. `
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,