Jak pozbyć się tych leków związanych ze zdrowiem?

Witam, mam nietypowy problem. Od dziecka byłem osoba która bardzo duza uwage zwracała na swoje zdrowie, samopoczucie i wiele rzeczy sobiw wkręcałem, różne choroby itd. Z czasem to minęło ale mam od kilku lat powazme problemy. Cały czas codzienie myślę o tym ze bede sie zle czuł, gdy tylko poczuje się ke gorzej od razu panikuje. Dochodzi do ataków paniki gdzie dochodze potem do siebie caly dzien. Odczuwam wtedy taki lęk oraz czuje ze jestem od środka caly rozpalony a najbardziej na twarzy. Jeśli ra napotkam myśl np o tym ze moje dlonie sa slabe to trzymam sie tej myśli i zaraz napada mnie stres nie wiem jak soe od tego uwolnić. Nawet potrafię pomyslwc o tym ze przestanę zaraz widzieć nadz cos wgl nie mającego racji bytu i to mnie stresuje. Proszę o jakas poradę, czasami oczywiście to przechodzi i wracam do normalności ale wystarczy chwila i wracam do takiego stanu.

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym koncentrowanie się
na własnym ciele, na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych
symptomów potwierdzających stan chorobowy.
oraz ciągły lęk o własne zdrowie wskazują na zaburzenia
lękowe, na hipochondrię.
Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.
Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu
i wysokim poziomie lęku o swój stan zdrowia i błędnym,
przepełnionym lękiem interpretowaniu nawet najmniejszych
przypadłości. `
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do kolejnych objawów wywołujących lęk i niepokój.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się z lękami
i pozostałymi dolegliwościami dzięki czemu odzyska Pan
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Z zaburzeniami związanymi z nieadekwatnym (w sensie- nie mającym realnych podstaw) lękiem o zdrowie można sobie poradzić i odzyskać poczucie bezpieczeństwa oraz radości życia w procesie psychoterapii. Specjalista pomoże Panu zrozumieć głębsze przyczyny leku, a także nauczy sposobów radzenia sobie z nim. . Skorzystanie z pomocy psychoterapeuty w ramach ubezpieczenia NFZ jest możliwe pod warunkiem posiadania skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatrę. Można także skorzystać z pomocy gabinetów prywatnych. Warto pamiętać o szczególnych warunkach korzystania z pomocy specjalistów w czasie epidemii.