Czy takie dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne?

Dzień dobry. Od sierpnia zmagam się z hipochondria. Poszedłem do psychiatry i od sierpnia do stycznia brałem lek ESCITIL. Było na tyle dobrze, że mój nieodpowiedzialny, 20 letni rozum, postanowił odłożyć leki. Wtedy tez z zadowolenia, że już nie przejmuje się chorobami zacząłem pozwalać sobie na różne substancje na imprezach, o alkoholu nie wspomnę. W ten sposób minęły mi dwa miesiące. Tydzień temu zaczęło mi się kręcić w głowie, mam takie uczucie jakby ktoś mi ja dotykał z tylu i po bokach. Jakby coś w niej tkwiło. Miałem robiony tomograf z kontrastem 2 miesiące temu. Nic nie wykryto. Czuje się zmęczony, ciagle spie. Drga mi lewa powieka, prawie nieprzerwanie. Czy myślą Państwo że to ma podłoże psychiczne, czy może przez 2 miesiące od tego tomografu coś tam mogło się stać. Strasznie się boje.

Witam Pana,
Jeżeli stwierdzono u Pana hipochondrię, to właśnie
to zaburzenie powoduje opisane przez Pana objawy.
Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.
Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu,
wysokim poziomie lęku o swój stan zdrowia i błędnym,
przepełnionym lękiem interpretowaniu nawet najmniejszych
przypadłości.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to prowadzi do bardziej intensywnego
odczuwania wszystkich objawów.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, hipochondrię,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwą psychoterapię.
Dlatego zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem
oraz do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych i hipochondrii
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl